گوگل الو Google Allo پیام رسان هوشمند گوگل

امروز گوگل پیام رسان جدید  خود را با نام  Google Allo  در   App Store  و  Google Play  منتشر کرد.

این پیام رسان یک پیام رسان عادی نیست . پس فعلا به این نکته نمی پردازیم که امکان مشابهی مانند کانال های تلگرام در این پیام رسان وجود ندارد. موضوع بحث ما دستیار هوشمند گوگل و قابلیت هایی از که با بهره گیری از هوش مصنوعی به کاربر ارائه می دهد.

قابلیت پاسخ دهی هوشمند:

شما را نمی دانم اما خودم روزانه پیام های کاری و دوستانه زیادی دریافت می کنم . گاهی اوقات واقعا فرصت پاسخ دادن به آن ها را ندارم در سیستم پیام رسانی مانند تلگرام یا  iMessege  چند پیام از پیش تعریف شده مانند لایک و .. وجود دارد که می توانید از ان برای پاسخ دهی استفاده کنید اما همیشه این پاسخ ها کافی نیستند.  گوگل با استفاده از داده کاوی  و سایر تکنیک های هوش مصنوعی بعد از هر پیامی ه دریافت می کنید تعدادی  پاسخ مناسب برای انتخاب در اختیار شما قرار می دهد.

 

SmartReply.gif

تصویر فوق این ویژگی را به خوبی شرح می دهد. این پیام رسان حتی تصاویر ارسال شده برای شما را نیز تحلیل می کند. همین امروز یکی از دوستانم  تصویر نهاری که پخته بود را ارسال کرد و گوگل پیشنهاد کرد که به او بگویم  Looks Delicious !

ایموجی ها و استیکر ها

این مسنجر هم از استیکر های اختصاصی برخوردار است علاقه ای به تشریح بیشتر این ویژگی ندارم از بس که هر اپلیکیشنی استیکر اضافه کرده است دیگر این ارزش استیکر از میان رفته است!

دستیار هوشمند گوگل:

یکسال پیش  مقاله ای خواندم که به آینده پژوهی اپلیکیشن های موبایل پرداخته بود ، طبق دیدگاه نویسنده مقاله اپلیکیشن ها از بین خواهند رفت و دستیار های هوشمند جایگزین آن خواهند شد. ادعای بزرگی است اما غیر منطقی هم نیست دیگر چقدر باید اپلیکیشن های مختلف نصب کنیم . بهتر است دستیار های هوشمند مختلف به ما کمک کنند. دستیار هوشمند گوگل صدای شما را دریافت می کند و در کار ها به شما کمک می کند. مثلا به شما یاد می دهد چطور سوشی بپزید.

 

 

 

 

در کل به غیر از نگرانی از فضولی های گوگل در حریم خصوصی نگرانی دیگری نسبت به این برنامه دارم. اینکه پاسخ ها به صورت هوشمند نوشته شوند خیلی خوب است اما پس از مدتی ممکن است محاورات ما کاملا کامپیوتری شود منظورم این است که دیگر شخصیت مخاطبمان را در پیام ها دریافت نمی کنم بلکه صرفا پیام های کاربران را دریافت می نماییم.  واقعا این ویژگی برای صرفه جویی در وقت خوب است اما نگرانی بنده هم شاید بیجا نباشد.

منبع:تصاویر از وبلاگ رسمی گوگل دریافت شده اند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.