انتشار نسخه نهایی macOS Sierra

امروز روز پرخبری بوده اما دلیل نمی شود که مک بوک هایمان را به روزرسانی نکنیم.

امروز نسخه نهایی سیستم عامل  macOS Sierra  منتشر می شود که ویژگی های متعدد و جالب جدیدی را به سیستم اضافه می کند.  شاید نوشتن سیستم عامل به فارسی  به صورت«سیرا» مناسب نباشد اما به هر حال در بسیاری از سایت ها از این عبارت استفاده شده و بنده نیز در نگارش این مطلب  از این عبارت استفاده کردم.اما برویم سر اصل مطلب یعنی ویژگی های مهم سیستم عامل Sierra

اطلاعات سیستم عامل سیرا

Siri : 

دستیار صوتی شگفت انگیز اپل به مک اوس آمده تا کار های شما را ساده کند. سیری می تواند مسیج بفرستد ٬ وب را جستجو کند و فایل های شما را پیدا کند .  SIRI  به مک اوس خوش آمدی

ورود SIRI به macOS

Apple Pay 

سیستم پرداخت اپل به مک و سافاری آمده است تا بتوانید در خرید های اینترنتی خود از آن استفاده کنید البته این ویژگی شاید چند مورد نیاز ایرانی ها نباشد.

apple-pay-on-mac-sierra

iCloud Drive 

آی کلود بیشتر و بیشتر در میان ویندوز ٬ مک و  iOS  به یکپارچگی رسیده است.

Optimized Storage

حافظه بهینه شده ویژگی جدید  macOS Sieera  است که وقتی فضای ذخیره سازی کامپیوتر شما کم می شود فایل های قدیمی را در آی کلود بارگذاری می کند.

خواندن ایمیل ها

با استفاده از  Siri  وقتی سرتان شلوغ است می توانید به شکلی به نظیر خوانده شدن ایمیل هایتان را توسط سیری تجربه کنید.

باز شدن اتوماتیک قفل سیستم

اگر گوشی یا اپل واچ شما نزدیک مک بوک شما شود ٬ قفل صفحه به صورت اتوماتیک باز می  شود.

Universal Clipboard

این ویژگی مورد علاقه ماست. با استفاده از این سیستم وقتی چیزی را کپی می کنید می توانید آن را در تمامی دستگاه های خود شامل  iOS  و  macOS  قرار دهید.

Apple File System

اپل فرمت سیستمی جدیدی برای سیستم عامل Sierra  طراحی کرده است. طراحی سیستم برای مدیریت فایل ها کار بسیار پیچیده ای است که کمپانی های محدودی در دنیا توانایی طراحی آن را دارند. اپل برای غلبه بر محدودیت های  HFS   و بهره گیری بیشتر از درایو های  SSD  این فرمت را ارائه کرده است.

مولتی تب شدن برنامه ها

در سیستم عامل سیرا شاهد مولتی تب شدن برنامه ها هستیم مانند شکل زیر:

مولتی تب شدن در Sierra

  در آخر هم اگر حوصله دانلود  Sierra   را ندارید می توانید آن را از فروشگاه ایران اپل سفارش دهید تا از طریق پست پیشتاز سیستم عامل سییرا  را دریافت نماید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.