تاریخچه بازی بتمن قسمت اول

. از وقتی که بتمن در سال ۱۹۳۹ توسط باب کین و بیل فینگر خلق شد به یک داستانی که هم در سینما و هم در سریال های تلویزیونی به مدت زیادی استفاده میشد تبدیل شد.بتمن با محبوبیتی که داشت به دنیای بازی ها هم راه پیدا کرد.از سال ۱۹۸۰ شرکت های زیادی سعی کردند تا کاراکتری که بشود با ان بازی کرد تهیه کنند که بعضی ها موفق بودند و بعضی ها گیم پلی خوبی ارائه نکردند
اولین بازی که از بتمن ساخته شد در سال ۱۹۸۶ بود که توسط ocean Software منتشر شد.این بازی اواین بازی بود که Check point داشت و پس از گیم اور شدن بازی به اول برنمیگشت.
The title’ sequel اولین بازی بود که در امریکا عرضه شد ۲سال بعد از انتشار بازی قبلی که در اروپا به بازار امده بود.
این بازی اولین بازی بتمنی بود که به صورت ۲بعدی بود و این سبک بازی در اوخر دهه ۹۰ بسیار طرفدار داشت.
همچنین این بازی استایل خاص خودش را داشت،صحنه های اکشن که از کتاب comic امده بودند که این بسیار ایده جالبی بود و در بقیه بازی ها نیز از این ایده استفاده شد مثل Comix Zone بر روی سگا.

ZX_Batman

در سال ۱۹۸۹ Tim Burton بتمن را کارگردانی کرد و توسط بسیاری از طرفداران کاراکتر ها دوست داشته شدند.
این بازی نوعی sidescroller بود که در برخی پلتفرم ها ادامه یافت. این بازی همچنین گزینه نمایش سلامتی جالبی دارد. که با آسیب دیدن بتمن، به شکل جوکر درمی آمد. از این بازی تحسین زیادی بیش از دیگر بازی ها در پلتفرم Commodore 64 به عمل آمد.

Caped_Crusader_for_Amiga
بازی های قدیمی و از دور خارج توسط کمپانی Data East توسعه یافته و آتاری آن را منتشر می کند. این بازی ها شامل کلیپ های صوتی در فرآیند دیجیتال کردن عکس ها از روی فیلم ها می شود.

این مطلب ادامه دارد…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.