آموزش شرکت در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن ۹۵

هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ برای نخستین بار به دو شیوه مدرن و الکترونیکی در سال جاری اجرا می‌شود.

با استفاده از بستر اینترنت اهداف دولت الکترونیک بهتر محقق خواهد شد و افراد با سهولت بیشتری می توانند در سرشماری شرکت کنند.بر این اساس به‌ منظور کاهش هزینه اجرای سرشماری، برای نخستین بار سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشورمان به دو شیوه‌ مدرن و الکترونیکی زیر (بدون استفاده از کاغذ) اجرا می‌شود.

سرشماری یکی از قدیمی‌ترین روش‌های جمع‌آوری اطلاعات برای تصمیم‌گیری است که سابقه اجرای آن در جهان به حدود ۶۰۰۰ سال قبل بر‌می‌گردد. اولین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران در سال ۱۳۳۵ توسط اداره آمار عمومی وابسته به وزارت کشور اجرا شد.

 

نحوه شرکت در سرشماری اینترنتی 

برای شرکت در سرشماری اینترنتی کافی است از ۳ مهر لغایت ۲۴ مهر ماه به پایگاه اینترنتی سرشماری اینترنتی به أدرس زیر مراجعه کرده و مراحل را تکمیل نمایید ٬ اطلاعات تکمیلی به محض شروع سرشماری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

https://www.sarshomari95.ir

 

برای شرکت در سرشماری اینترنتی به چه اطلاعات و مدارکی نیاز است؟

شماره ملی سرپرست خانوار تنها اطلاعاتی است که برای شرکت در شماری به آن نیاز دارید یعنی اینکه:

تکمیل اطلاعات توسط خانوار در سامانه‌ی سرشماری اینترنتی: در این روش سرپرست یا مطلع‌ترین عضو خانوار از روز ۳ لغایت ۲۴ مهرماه سال جاری می‌تواند با مراجعه به سامانه‌ی اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ به آدرس www.sarshomari95.ir و با واردکردن شماره ملی سرپرست خانوار به‌عنوان رمز ورود به پرسشنامه‌ی سرشماری دسترسی‌یافته و اطلاعات خانوار خود را در آن وارد کند. پس از تکمیل پرسشنامه و تأیید نهایی آن، عددی تحت عنوان «کد آماری» از طریق کامپیوتر شخصی و یا پیامک در اختیار پاسخگو قرار خواهد گرفت. حفظ و نگهداری «کد آماری» بسیار مهم است. چرا که اطلاعات پاسخگویان در اینترنت بر اساس «کد آماری» بازشناسی خواهد شد.

پس حتما کدآماری خود را جهت پیگیری های آتی حفظ نمایید.

نماد سرشماری نفوس و مسکن ۹۵

نماد سرشماری نفوس و مسکن ۹۵

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.